Panasonic Electronic Components ERT-D3FFL130S
ERT-D3FFL130S picture photo
Mfg. Part Number
ERT-D3FFL130S
Brief Description
13 OHM THERMISTOR
Datasheet Download
ERT-D3FFL130S.pdf
Availability of ERT-D3FFL130S
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
ERT-D3FFL130S Order Process
Ship out your order
Specifications of ERT-D3FFL130S
Internal Part NumberEIS-ERT-D3FFL130S
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLERT-D Series 30/Sept/2008
Standard Package500
Category Sensors, Transducers
FamilyThermistors - NTC
SeriesERT-D
PackagingBulk
Resistance in Ohms @ 25°C13
Resistance Tolerance±15%
B Value Tolerance-
B0/50-
B25/503200K
B25/75-
B25/85-
Operating Temperature-30°C ~ 60°C
Power - Max600mW
Length - Lead Wire1.18" (30.00mm)
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseDisc, 7.5mm
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERT-D3FFL130S
Related LinksERT-D3, ERT-D3FFL130S Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERT-D3FFL130S Details Description
Related parts for ERT-D3FFL130S
IC MCU USB EZ FX 8K RAM 80-PQFP datasheet.pdf
CAP CER 180PF 1KV Y5V RADIAL datasheet.pdf
POLYSWITCH PTC RESET 8A HOLD datasheet.pdf
CONN HDR STR STACK 36POS 2MM T/H datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3000K 8SMD datasheet.pdf
CONN HEADER 6 PWR 20SGL 3.18MM datasheet.pdf
RES 16.2K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf