Panasonic Electronic Components ERT-J0EV224J
ERT-J0EV224J picture photo
Mfg. Part Number
ERT-J0EV224J
Manufacturer
Product Category
Thermistors - NTC
Brief Description
THERMISTOR NTC 220K OHM 5% 0402
Datasheet Download
ERT-J0EV224J.pdf
Availability of ERT-J0EV224J
QUANTITY
ERT-J0EV224J Order Process
Ship out your order
Specifications of ERT-J0EV224J
Internal Part NumberEIS-ERT-J0EV224J
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesLED Lighting Components
Standard Package10,000
Category Sensors, Transducers
FamilyThermistors - NTC
SeriesERT-J
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance in Ohms @ 25°C200k
Resistance Tolerance±5%
B Value Tolerance±2%
B0/50-
B25/504700K
B25/75-
B25/854750K
B25/100-
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Power - Max66mW
Length - Lead Wire-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0402 (1005 Metric)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERT-J0EV224J
Related LinksERT-J0, ERT-J0EV224J Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERT-J0EV224J Details Description
Related parts for ERT-J0EV224J
IC REG LDO 3V/1.8V/2.63V 8DFN datasheet.pdf
FUSE CERAMIC 200MA 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
CAP CER 39PF 16V NP0 01005 datasheet.pdf