Panasonic Electronic Components ERT-J0EV474J
ERT-J0EV474J picture photo
Mfg. Part Number
ERT-J0EV474J
Brief Description
THERMISTOR NTC 470K OHM 5% 0402
Datasheet Download
ERT-J0EV474J.pdf
Availability of ERT-J0EV474J
QUANTITY
ERT-J0EV474J Order Process
Ship out your order
Specifications of ERT-J0EV474J
Internal Part NumberEIS-ERT-J0EV474J
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesLED Lighting Components
Standard Package10,000
Category Sensors, Transducers
FamilyThermistors - NTC
SeriesERT-J
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance in Ohms @ 25°C470k
Resistance Tolerance±5%
B Value Tolerance±2%
B0/50-
B25/504700K
B25/75-
B25/854750K
B25/100-
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Power - Max66mW
Length - Lead Wire-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0402 (1005 Metric)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERT-J0EV474J
Related LinksERT-J0, ERT-J0EV474J Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERT-J0EV474J Details Description
Related parts for ERT-J0EV474J
SIDACTOR 58V 90A SURGE D0-214 datasheet.pdf
CAP CER 13PF 50V C0H AXIAL datasheet.pdf
LED COOL WHITE 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
IC FPGA 250 I/O 320FBGA datasheet.pdf
CONN HSG WALL MNT RCPT 6POS datasheet.pdf
PREMO-FLEX LGT 30 TYPEA 17POS datasheet.pdf
CAP TANT 68UF 20% 20V AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DP3T 5A 120V datasheet.pdf
STRIP MARKER 12 SPCL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .100" datasheet.pdf