Panasonic Electronic Components ERT-J1VG103HA
ERT-J1VG103HA picture photo
Mfg. Part Number
ERT-J1VG103HA
Brief Description
THERMISTOR NTC 10K OHM 3% 0603
Datasheet Download
ERT-J1VG103HA.pdf
Availability of ERT-J1VG103HA
QUANTITY
ERT-J1VG103HA Order Process
Ship out your order
Specifications of ERT-J1VG103HA
Internal Part NumberEIS-ERT-J1VG103HA
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance in Ohms @ 25°C10k
Resistance Tolerance±3%
B Value Tolerance±1%
B0/50-
B25/503375K
B25/75-
B25/853435K
B25/100-
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Power - Max100mW
Length - Lead Wire-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0603 (1608 Metric)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERT-J1VG103HA
Related LinksERT-J1, ERT-J1VG103HA Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERT-J1VG103HA Details Description
Related parts for ERT-J1VG103HA
RES SMD 309 OHM 0.02% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC REGISTER SHIFT/STORAGE 20SOIC datasheet.pdf
RES SMD 82 OHM 5% 1/32W 01005 datasheet.pdf
CAP FILM 1UF 10% 100VDC AXIAL datasheet.pdf
RES 909K OHM 1/4W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
RES 2.46K OHM 1/10W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 298K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 267K OHM 1/4W .25% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 250W datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 125V datasheet.pdf