Panasonic Electronic Components ERT-J1VR332J
ERT-J1VR332J picture photo
Mfg. Part Number
ERT-J1VR332J
Brief Description
THERMISTOR NTC 3.3K OHM 5% 0603
Datasheet Download
ERT-J1VR332J.pdf
Availability of ERT-J1VR332J
QUANTITY
ERT-J1VR332J Order Process
Ship out your order
Specifications of ERT-J1VR332J
Internal Part NumberEIS-ERT-J1VR332J
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance in Ohms @ 25°C3.3k
Resistance Tolerance±5%
B Value Tolerance±2%
B0/50-
B25/504250K
B25/75-
B25/854300K
B25/100-
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Power - Max100mW
Length - Lead Wire-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0603 (1608 Metric)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERT-J1VR332J
Related LinksERT-J1, ERT-J1VR332J Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERT-J1VR332J Details Description
Related parts for ERT-J1VR332J
SWITCH ROCKER DPST 7A 125V datasheet.pdf
RES SMD 178 OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
BOARD EVALUATION FOR DS92LV1021A datasheet.pdf
RES SMD 2.4M OHM 5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN HEADER 26POS .100 STR TIN datasheet.pdf
SWITCH DIP 6POS FLUSH ACT 24V datasheet.pdf
CAP CER 5600PF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 49.5W datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
NEXT IV G/P ST ZINC 444/164 datasheet.pdf
TV 8C 8#20 PIN RECP datasheet.pdf
Ceramic Capacitors 4.4PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf