Panasonic Electronic Components ERX-1SJ3R3A
ERX-1SJ3R3A picture photo
Mfg. Part Number
ERX-1SJ3R3A
Brief Description
RES 3.3 OHM 1W 5% AXIAL
Datasheet Download
ERX-1SJ3R3A.pdf
Availability of ERX-1SJ3R3A
QUANTITY
ERX-1SJ3R3A Order Process
Ship out your order
Specifications of ERX-1SJ3R3A
Internal Part NumberEIS-ERX-1SJ3R3A
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.3
Tolerance±5%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Proof, Safety
Temperature Coefficient±350ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 235°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.110" Dia x 0.354" L (2.80mm x 9.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERX-1SJ3R3A
Related LinksERX-1, ERX-1SJ3R3A Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERX-1SJ3R3A Details Description
Related parts for ERX-1SJ3R3A
IC DAC 12-BIT 80MSPS 28-SOIC datasheet.pdf
IC TXRX RS485/422 5V HS 8-DIP datasheet.pdf
IC XDCP 100-TAP 32K EE 8-DIP datasheet.pdf
RES SMD 9.31KOHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 38POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
MINISERT KIT datasheet.pdf
SENSOR TEMP I2C/SMBUS 16QSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 150W datasheet.pdf