Panasonic Electronic Components ERX-2FJSR22E
ERX-2FJSR22E picture photo
Mfg. Part Number
ERX-2FJSR22E
Brief Description
RES 0.22 OHM 2W 5% AXIAL
Datasheet Download
ERX-2FJSR22E.pdf
Availability of ERX-2FJSR22E
QUANTITY
ERX-2FJSR22E Order Process
Ship out your order
Specifications of ERX-2FJSR22E
Internal Part NumberEIS-ERX-2FJSR22E
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1
SeriesERX
PackagingCut Tape (CT)
Resistance (Ohms)0.22
Tolerance±5%
Power (Watts)2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Proof, Safety
Temperature Coefficient±350ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 235°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.157" Dia x 0.472" L (4.00mm x 12.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERX-2FJSR22E
Related LinksERX-2F, ERX-2FJSR22E Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERX-2FJSR22E Details Description
Related parts for ERX-2FJSR22E
RES SMD 64.9K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP POLYMER 680UF 20% 2.5V SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
CAP ALUM 2.2UF 20% 400V RADIAL datasheet.pdf
OSC XO 19.2MHZ LVCMOS SMD datasheet.pdf
SWITCH INTERLOCK DPST SLOW ACT datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS SNAP-IN SKT datasheet.pdf