Panasonic Electronic Components ERX-2SJR47A
ERX-2SJR47A picture photo
Mfg. Part Number
ERX-2SJR47A
Brief Description
RES 0.47 OHM 2W 5% AXIAL
Datasheet Download
ERX-2SJR47A.pdf
Availability of ERX-2SJR47A
QUANTITY
ERX-2SJR47A Order Process
Ship out your order
Specifications of ERX-2SJR47A
Internal Part NumberEIS-ERX-2SJR47A
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)0.47
Tolerance±5%
Power (Watts)2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Proof, Safety
Temperature Coefficient±350ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 235°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.157" Dia x 0.472" L (4.00mm x 12.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERX-2SJR47A
Related LinksERX-2, ERX-2SJR47A Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERX-2SJR47A Details Description
Related parts for ERX-2SJR47A
CONN HEADER 34POS .100 R/A SMD datasheet.pdf
RES 412K OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Receptacle 42 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
IC XLATOR PECL-TTL DIFF 8-SOIC datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 4POS R/A 5MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
TIE 14.5 INCH 120LB NATURAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD EXTEND 112POS .050 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM XCUT T766 datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 30V 80W datasheet.pdf
OSC XO 8.3125MHZ CMOS SMD datasheet.pdf