Panasonic Electronic Components ERX-3SJ1R3
ERX-3SJ1R3 picture photo
Mfg. Part Number
ERX-3SJ1R3
Brief Description
RES 1.3 OHM 3W 5% AXIAL
Datasheet Download
ERX-3SJ1R3.pdf
Availability of ERX-3SJ1R3
QUANTITY
ERX-3SJ1R3 Order Process
Ship out your order
Specifications of ERX-3SJ1R3
Internal Part NumberEIS-ERX-3SJ1R3
PackagingBulk
Resistance (Ohms)1.3
Tolerance±5%
Power (Watts)3W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Proof, Safety
Temperature Coefficient±300ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 235°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.217" Dia x 0.591" L (5.50mm x 15.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERX-3SJ1R3
Related LinksERX-3, ERX-3SJ1R3 Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERX-3SJ1R3 Details Description
Related parts for ERX-3SJ1R3
IDC CABLE - MKR50K/MC50G/MCF50K datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE 3PDT 10A 24V datasheet.pdf
SHRINK TAPE BLACK 2" X 16' datasheet.pdf
CONN EDGECARD 130PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .156 SQ WW datasheet.pdf
CONN SOCKET BRD/BRD .4MM 80POS datasheet.pdf
RES 3.24K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 110K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
SAFETY MAT 900X1250MM datasheet.pdf
XFMR TOROIDAL 2 X 18V 300VA datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 12POS SKT datasheet.pdf
4,7UF 450V 10X20 datasheet.pdf