Panasonic Electronic Components ERX-3SJ4R7
ERX-3SJ4R7 picture photo
Mfg. Part Number
ERX-3SJ4R7
Brief Description
RES 4.7 OHM 3W 5% AXIAL
Datasheet Download
ERX-3SJ4R7.pdf
Availability of ERX-3SJ4R7
QUANTITY
ERX-3SJ4R7 Order Process
Ship out your order
Specifications of ERX-3SJ4R7
Internal Part NumberEIS-ERX-3SJ4R7
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesERX
PackagingBulk
Resistance (Ohms)4.7
Tolerance±5%
Power (Watts)3W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Proof, Safety
Temperature Coefficient±300ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 235°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.217" Dia x 0.591" L (5.50mm x 15.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERX-3SJ4R7
Related LinksERX-3, ERX-3SJ4R7 Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERX-3SJ4R7 Details Description
Related parts for ERX-3SJ4R7
TRANSISTOR NPN 15V 200MA SC70-3 datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 26AWG VIOLET 100' datasheet.pdf
RES SMD 402 OHM 0.25% 1/8W 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 75W datasheet.pdf
CAP ARRAY 0.015UF 16V X7R 0612 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT STRGHT 41POS SKT datasheet.pdf
RES SMD 402 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
FAN AXIAL 119.5X38.5MM 230VAC datasheet.pdf
CONN HEADER 54POS DUAL .100" R/A datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
FLEX POLY MOLDED PART datasheet.pdf
2200UF 450V 65X105MM 85C 10000H datasheet.pdf