Panasonic Electronic Components ERZ-CF2MK391
ERZ-CF2MK391 picture photo
Mfg. Part Number
ERZ-CF2MK391
Manufacturer
Product Category
TVS - Varistors, MOVs
Brief Description
VARISTOR 351V 200A 2-SMD J-LEAD
Datasheet Download
ERZ-CF2MK391.pdf
Availability of ERZ-CF2MK391
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
ERZ-CF2MK391 Order Process
Ship out your order
Specifications of ERZ-CF2MK391
Internal Part NumberEIS-ERZ-CF2MK391
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLERZ-(C,S)F Series 05/Nov/2010
Standard Package1
Category Circuit Protection
FamilyTVS - Varistors, MOVs
SeriesZNR®
PackagingCut Tape (CT)
Varistor Voltage (Min)351V
Varistor Voltage (Typ)390V
Varistor Voltage (Max)429V
Current - Surge200A
Number of Circuits1
Maximum AC Volts250VAC
Maximum DC Volts320VDC
Energy6.0J
Package / Case2-SMD, J-Lead
Mounting TypeSurface Mount, MLCV
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERZ-CF2MK391
Related LinksERZ-CF, ERZ-CF2MK391 Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERZ-CF2MK391 Details Description
Related parts for ERZ-CF2MK391
CONN HOUSING 12POS .100 DUAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .156 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS R/A .156 datasheet.pdf
TRANS PNP 300V 0.1A TO-126 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 7POS STR 5MM datasheet.pdf
INSERT FMALE 46P+1GND TERM BLOCK datasheet.pdf
FAN AXIAL 70X25MM 12VDC datasheet.pdf
CAP FILM 0.68UF 5% 160VDC AXIAL datasheet.pdf