Panasonic Electronic Components ERZ-E05A221
ERZ-E05A221 picture photo
Mfg. Part Number
ERZ-E05A221
Brief Description
VARISTOR 198V 1.2KA DISC 7MM
Datasheet Download
ERZ-E05A221.pdf
Availability of ERZ-E05A221
QUANTITY
ERZ-E05A221 Order Process
Ship out your order
Specifications of ERZ-E05A221
Internal Part NumberEIS-ERZ-E05A221
PackagingBulk
Varistor Voltage (Min)198V
Varistor Voltage (Typ)220V
Varistor Voltage (Max)242V
Current - Surge1.2kA
Number of Circuits1
Maximum AC Volts140VAC
Maximum DC Volts180VDC
Energy14J
Package / CaseDisc 7mm
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERZ-E05A221
Related LinksERZ-E, ERZ-E05A221 Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERZ-E05A221 Details Description
Related parts for ERZ-E05A221
IC REG LDO 8V 0.5A TO220AB datasheet.pdf
IC RTC CLK/CALENDAR PAR 34-PCM datasheet.pdf
LED GREEN DIFFUSED 0603 SMD datasheet.pdf
CONN HEADER 10POS .100 DL SMD datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 16KB FLASH 48LQFP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 52POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CAP CER 900PF 25V X7R 0508 datasheet.pdf
RES SMD 68 OHM 5% 2W 4525 datasheet.pdf
RES 56K OHM 1/2W 5% CARBON FILM datasheet.pdf
CONN RCPT 29POS WALL MT W/SCKT datasheet.pdf
RES 36K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
DIL SOLDER TAIL 2.54MM datasheet.pdf