Panasonic Electronic Components ERZ-E05A471CS
ERZ-E05A471CS picture photo
Mfg. Part Number
ERZ-E05A471CS
Brief Description
VARISTOR 423V 1.2KA DISC 7MM
Datasheet Download
ERZ-E05A471CS.pdf
Availability of ERZ-E05A471CS
QUANTITY
ERZ-E05A471CS Order Process
Ship out your order
Specifications of ERZ-E05A471CS
Internal Part NumberEIS-ERZ-E05A471CS
PackagingBulk
Varistor Voltage (Min)423V
Varistor Voltage (Typ)470V
Varistor Voltage (Max)517V
Current - Surge1.2kA
Number of Circuits1
Maximum AC Volts300VAC
Maximum DC Volts385VDC
Energy32J
Package / CaseDisc 7mm
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERZ-E05A471CS
Related LinksERZ-E0, ERZ-E05A471CS Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERZ-E05A471CS Details Description
Related parts for ERZ-E05A471CS
LED GRN DIFF 7.3X2.4MM RECT T/H datasheet.pdf
IC MCU 1KX14 RF FSK/ASK 20SSOP datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 60V D2PAK datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 2KV X7R 1812 datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 0.4VA 28V datasheet.pdf
RES 430K OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 75W datasheet.pdf
CAP CER 3.3UF 6.3V X5R 0603 datasheet.pdf