Panasonic Electronic Components ERZ-E05E471
ERZ-E05E471 picture photo
Mfg. Part Number
ERZ-E05E471
Manufacturer
Product Category
TVS - Varistors, MOVs
Brief Description
VARISTOR 423V 1.2KA DISC 7MM
Datasheet Download
ERZ-E05E471.pdf
Availability of ERZ-E05E471
QUANTITY
ERZ-E05E471 Order Process
Ship out your order
Specifications of ERZ-E05E471
Internal Part NumberEIS-ERZ-E05E471
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductERZ-E Series ZNR Transient/Surge Absorbers
Hot New Technologies
Standard Package10,000
Category Circuit Protection
FamilyTVS - Varistors, MOVs
SeriesZNR®
PackagingTape & Reel (TR)
Varistor Voltage (Min)423V
Varistor Voltage (Typ)470V
Varistor Voltage (Max)517V
Current - Surge1.2kA
Number of Circuits1
Maximum AC Volts300VAC
Maximum DC Volts385VDC
Energy32J
Package / CaseDisc 7mm
Mounting TypeThrough Hole
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERZ-E05E471
Related LinksERZ-E, ERZ-E05E471 Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERZ-E05E471 Details Description
Related parts for ERZ-E05E471
CONN HEADER .100 SINGL STR 33POS datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 1A SOT223 datasheet.pdf
IC POT DGTL 100K 1CH SPI 8SOIC datasheet.pdf
CONN HEADER 12POS DL VERT 30GOLD datasheet.pdf
FAN AXIAL 80X38MM 230VAC TERM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CABLE CONN PLUG 4POLE datasheet.pdf
DIODE ZENER 3.9V 2W DO204AL datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
DSUB PIN RR RELEASE CNTCT datasheet.pdf
500-2A2F-MINI-SAS HD CABLES datasheet.pdf
CONN RCP 0.4MM SHLD 30POS DL SMD datasheet.pdf