Panasonic Electronic Components ERZ-E05F331
ERZ-E05F331 picture photo
Mfg. Part Number
ERZ-E05F331
Brief Description
VARISTOR 297V 1.2KA DISC 7MM
Datasheet Download
ERZ-E05F331.pdf
Availability of ERZ-E05F331
QUANTITY
ERZ-E05F331 Order Process
Ship out your order
Specifications of ERZ-E05F331
Internal Part NumberEIS-ERZ-E05F331
Hot New Technologies
Standard Package10,000
SeriesZNR®
PackagingTape & Reel (TR)
Varistor Voltage (Min)297V
Varistor Voltage (Typ)330V
Varistor Voltage (Max)363V
Current - Surge1.2kA
Number of Circuits1
Maximum AC Volts210VAC
Maximum DC Volts270VDC
Energy21J
Package / CaseDisc 7mm
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERZ-E05F331
Related LinksERZ-E, ERZ-E05F331 Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERZ-E05F331 Details Description
Related parts for ERZ-E05F331
EMI FILTER 500VAC 80A SCREW TERM datasheet.pdf
LED GREEN 1000MA 3.45X3.45 SMD datasheet.pdf
RES SMD 105K OHM 1% 1/8W 0603 datasheet.pdf
RES 360K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 23POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
3R RA REC STB 0GP datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .100" datasheet.pdf
CAP CER 4.3PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf