Panasonic Electronic Components ERZ-E07A431
ERZ-E07A431 picture photo
Mfg. Part Number
ERZ-E07A431
Brief Description
VARISTOR 387V 2.5KA DISC 9MM
Datasheet Download
ERZ-E07A431.pdf
Availability of ERZ-E07A431
QUANTITY
ERZ-E07A431 Order Process
Ship out your order
Specifications of ERZ-E07A431
Internal Part NumberEIS-ERZ-E07A431
Hot New Technologies
Standard Package3,000
SeriesZNR®
PackagingBulk
Varistor Voltage (Min)387V
Varistor Voltage (Typ)430V
Varistor Voltage (Max)473V
Current - Surge2.5kA
Number of Circuits1
Maximum AC Volts275VAC
Maximum DC Volts350VDC
Energy60J
Package / CaseDisc 9mm
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERZ-E07A431
Related LinksERZ-E, ERZ-E07A431 Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERZ-E07A431 Details Description
Related parts for ERZ-E07A431
EVAL MODULE FOR TPA5050 datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 1KV 5A DO214AB datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 160V AXIAL datasheet.pdf
MOD RF 900MHZ 19.2K W/RPSMA CONN datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 23POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
IC OSC VCXO 200MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN DIP 64POS .1" X .1" TIN datasheet.pdf
BUS COUPLER datasheet.pdf
COUNTER 5 CHAR datasheet.pdf
HD 38999 121C 121#23 PIN RECP datasheet.pdf
26500 7C 7#16 P TH RECP SS LC datasheet.pdf
500UF 40V 19.3X41.7 85C AXI datasheet.pdf