Panasonic Electronic Components ERZ-E07B361CS
ERZ-E07B361CS picture photo
Mfg. Part Number
ERZ-E07B361CS
Brief Description
VARISTOR 324V 2.5KA DISC 9MM
Datasheet Download
ERZ-E07B361CS.pdf
Availability of ERZ-E07B361CS
QUANTITY
ERZ-E07B361CS Order Process
Ship out your order
Specifications of ERZ-E07B361CS
Internal Part NumberEIS-ERZ-E07B361CS
Hot New Technologies
Standard Package4,000
SeriesZNR®
PackagingBulk
Varistor Voltage (Min)324V
Varistor Voltage (Typ)360V
Varistor Voltage (Max)396V
Current - Surge2.5kA
Number of Circuits1
Maximum AC Volts230VAC
Maximum DC Volts300VDC
Energy50J
Package / CaseDisc 9mm
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERZ-E07B361CS
Related LinksERZ-E0, ERZ-E07B361CS Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERZ-E07B361CS Details Description
Related parts for ERZ-E07B361CS
LED RED CLEAR 2PLCC SMD datasheet.pdf
TERMINAL SINGLE TURRET .147" L datasheet.pdf
FUSE CERM 375MA 250VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
CONN TERM BLK CARD EDGE 6POS datasheet.pdf
OSC MEMS 60.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
RES 400 OHM 2W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
3M 4926 VHB 1.5" SQ - 5/PACK datasheet.pdf
GDT 250V 20% 10KA THROUGH HOLE datasheet.pdf
HEADER datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .100" datasheet.pdf