Panasonic Electronic Components ERZ-E07B431CS
ERZ-E07B431CS picture photo
Mfg. Part Number
ERZ-E07B431CS
Brief Description
VARISTOR 387V 2.5KA DISC 9MM
Datasheet Download
ERZ-E07B431CS.pdf
Availability of ERZ-E07B431CS
QUANTITY
ERZ-E07B431CS Order Process
Ship out your order
Specifications of ERZ-E07B431CS
Internal Part NumberEIS-ERZ-E07B431CS
Hot New Technologies
Standard Package4,000
SeriesZNR®
PackagingBulk
Varistor Voltage (Min)387V
Varistor Voltage (Typ)430V
Varistor Voltage (Max)473V
Current - Surge2.5kA
Number of Circuits1
Maximum AC Volts275VAC
Maximum DC Volts350VDC
Energy60J
Package / CaseDisc 9mm
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERZ-E07B431CS
Related LinksERZ-E0, ERZ-E07B431CS Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERZ-E07B431CS Details Description
Related parts for ERZ-E07B431CS
SENSOR MOD GEAR TOOTH 1.5 datasheet.pdf
POWER STRIP 16OUT RACK AMMETER datasheet.pdf
RES SMD 44.2 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
BOX PLASTIC GRAY 10.5"L X 8.72"W datasheet.pdf
RES SMD 23.7KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
SHEET POLYESTER 50.8MM SQ 100/PK datasheet.pdf
RES 121K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SP5T datasheet.pdf
RES SMD 15.6K OHM 0.1% 5/8W 0805 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X20MM R-TAB datasheet.pdf
LED ASSY PNL 5MM HER DIFF 4" datasheet.pdf