Panasonic Electronic Components ERZ-E07B621CS
ERZ-E07B621CS picture photo
Mfg. Part Number
ERZ-E07B621CS
Brief Description
VARISTOR 558V 2.5KA DISC 10MM
Datasheet Download
ERZ-E07B621CS.pdf
Availability of ERZ-E07B621CS
QUANTITY
ERZ-E07B621CS Order Process
Ship out your order
Specifications of ERZ-E07B621CS
Internal Part NumberEIS-ERZ-E07B621CS
Hot New Technologies
Standard Package4,000
SeriesZNR®
PackagingBulk
Varistor Voltage (Min)558V
Varistor Voltage (Typ)620V
Varistor Voltage (Max)682V
Current - Surge2.5kA
Number of Circuits1
Maximum AC Volts385VAC
Maximum DC Volts505VDC
Energy80J
Package / CaseDisc 10mm
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERZ-E07B621CS
Related LinksERZ-E0, ERZ-E07B621CS Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERZ-E07B621CS Details Description
Related parts for ERZ-E07B621CS
RELAY GENERAL PURPOSE DPDT 2A 9V datasheet.pdf
IC REG LDO 2.8V 50MA SOT23-5 datasheet.pdf
MOSFET 2N-CH 25V 8A 8SOIC datasheet.pdf
CONN RCPT 5 POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
CONN PLUG 32POS INLINE W/PIN datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 4 Circuit 0.433" (11.00mm) datasheet.pdf
LED MT SR VERT 1.240" 5MM 3LD datasheet.pdf
CAP ALUM 10000UF 20% 25V SNAP datasheet.pdf
DIODE ZENER 8.2V 1.5W DO204AL datasheet.pdf
800 TB SOCKET PIN STRIP datasheet.pdf
CAP FILM 51NF 3.5% 630VDC RAD datasheet.pdf