Panasonic Electronic Components ERZ-E07E201
ERZ-E07E201 picture photo
Mfg. Part Number
ERZ-E07E201
Brief Description
VARISTOR 185V 2.5KA DISC 9MM
Datasheet Download
ERZ-E07E201.pdf
Availability of ERZ-E07E201
QUANTITY
ERZ-E07E201 Order Process
Ship out your order
Specifications of ERZ-E07E201
Internal Part NumberEIS-ERZ-E07E201
Hot New Technologies
Standard Package10,000
SeriesZNR®
PackagingTape & Reel (TR)
Varistor Voltage (Min)185V
Varistor Voltage (Typ)200V
Varistor Voltage (Max)225V
Current - Surge2.5kA
Number of Circuits1
Maximum AC Volts130VAC
Maximum DC Volts170VDC
Energy26J
Package / CaseDisc 9mm
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERZ-E07E201
Related LinksERZ-E, ERZ-E07E201 Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERZ-E07E201 Details Description
Related parts for ERZ-E07E201
MOD PWR ENTRY 250VAC 16A SNAP QC datasheet.pdf
SENSOR PRESS DIFF 30" H2O 4SIP datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPDT 10A 20V datasheet.pdf
IC MULTICORE DSP 561-FCBGA datasheet.pdf
RES SMD 309 OHM 1% 1/3W 0805 datasheet.pdf
SWITCH LEVER STR SPDT 0.1A 125V datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X15MM R-TAB datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X25MM L-TAB T412 datasheet.pdf
CONN PLUG 79POS STRAIGHT SCKT datasheet.pdf
IC SMART RESET 6PIN 6.0S 6UDFN datasheet.pdf
CAP CER 27PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf