Panasonic Electronic Components ERZ-E07F511
ERZ-E07F511 picture photo
Mfg. Part Number
ERZ-E07F511
Brief Description
VARISTOR 459V 2.5KA DISC 9MM
Datasheet Download
ERZ-E07F511.pdf
Availability of ERZ-E07F511
QUANTITY
ERZ-E07F511 Order Process
Ship out your order
Specifications of ERZ-E07F511
Internal Part NumberEIS-ERZ-E07F511
Hot New Technologies
Standard Package5,000
SeriesZNR®
PackagingTape & Reel (TR)
Varistor Voltage (Min)459V
Varistor Voltage (Typ)510V
Varistor Voltage (Max)561V
Current - Surge2.5kA
Number of Circuits1
Maximum AC Volts320VAC
Maximum DC Volts410VDC
Energy70J
Package / CaseDisc 9mm
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERZ-E07F511
Related LinksERZ-E, ERZ-E07F511 Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERZ-E07F511 Details Description
Related parts for ERZ-E07F511
IC DIFF COMPARATOR QUAD 14-DIP datasheet.pdf
BACK PROBE PIN datasheet.pdf
CAP CER 2700PF 5KV X7R 3640 datasheet.pdf
CONNECTPORT X2 GATEWAY datasheet.pdf
RES 2.55K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 383K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
POE+ GIGA-MINIMC, 2TX/LX-SM1310- datasheet.pdf
LABEL HEAT SHRINK datasheet.pdf
MICRO VIDEO PATCH CR datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 2.8V SMD datasheet.pdf