Panasonic Electronic Components ERZ-E08A751CS
ERZ-E08A751CS picture photo
Mfg. Part Number
ERZ-E08A751CS
Brief Description
VARISTOR 675V 3.5KA DISC 11.5MM
Datasheet Download
ERZ-E08A751CS.pdf
Availability of ERZ-E08A751CS
QUANTITY
ERZ-E08A751CS Order Process
Ship out your order
Specifications of ERZ-E08A751CS
Internal Part NumberEIS-ERZ-E08A751CS
Hot New Technologies
Standard Package3,000
SeriesZNR®
PackagingBulk
Varistor Voltage (Min)675V
Varistor Voltage (Typ)750V
Varistor Voltage (Max)825V
Current - Surge3.5kA
Number of Circuits1
Maximum AC Volts460VAC
Maximum DC Volts615VDC
Energy100J
Package / CaseDisc 11.5mm
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERZ-E08A751CS
Related LinksERZ-E0, ERZ-E08A751CS Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERZ-E08A751CS Details Description
Related parts for ERZ-E08A751CS
CONN HSG PLUG 6POS STRGHT PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 100W datasheet.pdf
RES 1.74K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 7.41K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
ANTENNA 880-960NHZ 2DBI N FML datasheet.pdf
CAP TANT 750UF 10% 10V AXIAL datasheet.pdf
RES 1.28M OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
CABLE 14POS .100 JUMPER 12 INCH datasheet.pdf
SAFETY LIGHT CURTAIN datasheet.pdf
750 TB SOCKET WF RA datasheet.pdf
RES SMD 11.5K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf