Panasonic Electronic Components ERZ-E08B201CS
ERZ-E08B201CS picture photo
Mfg. Part Number
ERZ-E08B201CS
Brief Description
VARISTOR 185V 3.5KA DISC 10.5MM
Datasheet Download
ERZ-E08B201CS.pdf
Availability of ERZ-E08B201CS
QUANTITY
ERZ-E08B201CS Order Process
Ship out your order
Specifications of ERZ-E08B201CS
Internal Part NumberEIS-ERZ-E08B201CS
Hot New Technologies
Standard Package4,000
SeriesZNR®
PackagingBulk
Varistor Voltage (Min)185V
Varistor Voltage (Typ)200V
Varistor Voltage (Max)225V
Current - Surge3.5kA
Number of Circuits1
Maximum AC Volts130VAC
Maximum DC Volts170VDC
Energy35J
Package / CaseDisc 10.5mm
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERZ-E08B201CS
Related LinksERZ-E0, ERZ-E08B201CS Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERZ-E08B201CS Details Description
Related parts for ERZ-E08B201CS
IDC CABLE - MSR26K/MC26M/MCF26K datasheet.pdf
IC OPAMP GP 14MHZ 14DIP datasheet.pdf
IC SRAM 8MBIT 45NS 48VFBGA datasheet.pdf
CAP CER 12PF 16V NP0 0603 datasheet.pdf
FIXED IND 18UH 238MA 1.24 OHM datasheet.pdf
ROUND SPACER 0.032" NYLON 1.4MM datasheet.pdf
CONN HAN CABLE GLAND M20 datasheet.pdf
CONN CRIMP CONTACTS 1MM datasheet.pdf
VS CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM R-TAB T766 datasheet.pdf
CAP FILM 0.33UF 10% 800V RADIAL datasheet.pdf
10UF 50V 6,3X5MM 85C 1500H datasheet.pdf