Panasonic Electronic Components ERZ-E08B221CS
ERZ-E08B221CS picture photo
Mfg. Part Number
ERZ-E08B221CS
Brief Description
VARISTOR 198V 3.5KA DISC 10.5MM
Datasheet Download
ERZ-E08B221CS.pdf
Availability of ERZ-E08B221CS
QUANTITY
ERZ-E08B221CS Order Process
Ship out your order
Specifications of ERZ-E08B221CS
Internal Part NumberEIS-ERZ-E08B221CS
Hot New Technologies
Standard Package4,000
SeriesZNR®
PackagingBulk
Varistor Voltage (Min)198V
Varistor Voltage (Typ)220V
Varistor Voltage (Max)242V
Current - Surge3.5kA
Number of Circuits1
Maximum AC Volts140VAC
Maximum DC Volts180VDC
Energy39J
Package / CaseDisc 10.5mm
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERZ-E08B221CS
Related LinksERZ-E0, ERZ-E08B221CS Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERZ-E08B221CS Details Description
Related parts for ERZ-E08B221CS
CAP ALUM 0.33UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
JUMPER-H1502TR/A2015A/X 4" datasheet.pdf
IC ADC 12BIT 80MSPS SMPL 48TSSOP datasheet.pdf
CARDEDGE 24POS DUAL .100 GREEN datasheet.pdf
IC COMPARATOR 400MV REF 3-DFN datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 4POS 5MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 160W datasheet.pdf
RES SMD 0.16 OHM 1% 1/2W 2010 datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 20A 250VAC 50VDC datasheet.pdf