Panasonic Electronic Components ERZ-E08B471CS
ERZ-E08B471CS picture photo
Mfg. Part Number
ERZ-E08B471CS
Manufacturer
Product Category
TVS - Varistors, MOVs
Brief Description
VARISTOR 423V 3.5KA DISC 10.5MM
Datasheet Download
ERZ-E08B471CS.pdf
Availability of ERZ-E08B471CS
QUANTITY
ERZ-E08B471CS Order Process
Ship out your order
Specifications of ERZ-E08B471CS
Internal Part NumberEIS-ERZ-E08B471CS
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductERZ-E Series ZNR Transient/Surge Absorbers
Hot New Technologies
Standard Package4,000
Category Circuit Protection
FamilyTVS - Varistors, MOVs
SeriesZNR®
PackagingBulk
Varistor Voltage (Min)423V
Varistor Voltage (Typ)470V
Varistor Voltage (Max)517V
Current - Surge3.5kA
Number of Circuits1
Maximum AC Volts300VAC
Maximum DC Volts385VDC
Energy85J
Package / CaseDisc 10.5mm
Mounting TypeThrough Hole
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERZ-E08B471CS
Related LinksERZ-E0, ERZ-E08B471CS Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERZ-E08B471CS Details Description
Related parts for ERZ-E08B471CS
FLEX CABLE - AFG02A/AF02/AFE02T datasheet.pdf
RES SMD 27.4 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
CONN EDGECARD EXTEND 24POS 0.156 datasheet.pdf
RES SMD 29.4 OHM 1% 1W 2615 datasheet.pdf
THERMISTOR NTC EC95 TYPE 2252OHM datasheet.pdf
CONN HEADER R/A 52POS GOLD SMD datasheet.pdf
BOX ABS TRN BLUE 4.85"L X 3.28"W datasheet.pdf
KRIMPING DIES (SET OF 2) datasheet.pdf
FML CRD EDGE .100 31POS HL LOW P datasheet.pdf