Panasonic Electronic Components ERZ-E08E681
ERZ-E08E681 picture photo
Mfg. Part Number
ERZ-E08E681
Brief Description
VARISTOR 612V 3.5KA DISC 11.5MM
Datasheet Download
ERZ-E08E681.pdf
Availability of ERZ-E08E681
QUANTITY
ERZ-E08E681 Order Process
Ship out your order
Specifications of ERZ-E08E681
Internal Part NumberEIS-ERZ-E08E681
Hot New Technologies
Standard Package2,500
SeriesZNR®
PackagingTape & Reel (TR)
Varistor Voltage (Min)612V
Varistor Voltage (Typ)680V
Varistor Voltage (Max)748V
Current - Surge3.5kA
Number of Circuits1
Maximum AC Volts420VAC
Maximum DC Volts560VDC
Energy92J
Package / CaseDisc 11.5mm
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERZ-E08E681
Related LinksERZ-E, ERZ-E08E681 Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERZ-E08E681 Details Description
Related parts for ERZ-E08E681
TERM BLOCK HDR 6POS VERT 3.5MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 52POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN SMART CARD PUSH-PULL datasheet.pdf
RES NETWORK 2 RES MULT OHM SC74A datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 23POS SKT datasheet.pdf
CAP TANT 1.5UF 10% 100V AXIAL datasheet.pdf
RES 49.9 OHM 1W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 15UF 50V 10% 2917 datasheet.pdf
FIXED IND 56UH 194MA 5.5 OHM SMD datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 2POS GOLD datasheet.pdf
CONN PLUG 19POS INLINE SKT datasheet.pdf
SWITCH SLIDE DPDT 50MA 60V datasheet.pdf