Panasonic Electronic Components ERZ-E08F511
ERZ-E08F511 picture photo
Mfg. Part Number
ERZ-E08F511
Brief Description
VARISTOR 459V 3.5KA DISC 10.5MM
Datasheet Download
ERZ-E08F511.pdf
Availability of ERZ-E08F511
QUANTITY
ERZ-E08F511 Order Process
Ship out your order
Specifications of ERZ-E08F511
Internal Part NumberEIS-ERZ-E08F511
Hot New Technologies
Standard Package5,000
SeriesZNR®
PackagingTape & Reel (TR)
Varistor Voltage (Min)459V
Varistor Voltage (Typ)510V
Varistor Voltage (Max)561V
Current - Surge3.5kA
Number of Circuits1
Maximum AC Volts320VAC
Maximum DC Volts410VDC
Energy92J
Package / CaseDisc 10.5mm
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERZ-E08F511
Related LinksERZ-E, ERZ-E08F511 Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERZ-E08F511 Details Description
Related parts for ERZ-E08F511
CONN RECEPT 6POS .093 PANEL MNT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
Crystal 12.0000MHz 30ppm 18pF 50 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
RES 2.49 OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP TACTILE ROUND BLACK datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V datasheet.pdf
IC TDM SWITCH 512CH FLEX 160LQFP datasheet.pdf
QL ROLLER ARM LIMIT SWITCH datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 22 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CAP CER 330PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
FIXED IND 4.7UH 3A 73 MOHM SMD datasheet.pdf