Panasonic Electronic Components ERZ-E10A271CS
ERZ-E10A271CS picture photo
Mfg. Part Number
ERZ-E10A271CS
Manufacturer
Product Category
TVS - Varistors, MOVs
Brief Description
VARISTOR 247V 4.5KA DISC 10MM
Datasheet Download
ERZ-E10A271CS.pdf
Availability of ERZ-E10A271CS
QUANTITY
ERZ-E10A271CS Order Process
Ship out your order
Specifications of ERZ-E10A271CS
Internal Part NumberEIS-ERZ-E10A271CS
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductHot New Technologies
Standard Package4,000
Category Circuit Protection
FamilyTVS - Varistors, MOVs
SeriesZNR®
PackagingBulk
Varistor Voltage (Min)247V
Varistor Voltage (Typ)270V
Varistor Voltage (Max)303V
Current - Surge4.5kA
Number of Circuits1
Maximum AC Volts175VAC
Maximum DC Volts225VDC
Energy64J
Package / CaseDisc 11.5mm
Mounting TypeThrough Hole
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERZ-E10A271CS
Related LinksERZ-E1, ERZ-E10A271CS Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERZ-E10A271CS Details Description
Related parts for ERZ-E10A271CS
CAP ALUM 330UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
SENSOR 300PSI 1/4-18NPT 4-20MA datasheet.pdf
LED BLUE 460NM WTR CLR SMD datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 37 Position Panel Mount, Through Hole Solder datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 3 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
RES 13.4K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
ATTENUATOR 0805 SMD 2 DB datasheet.pdf
CABLE 37COND 22AWG SHLD 1000' datasheet.pdf
Connector Socket 20 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .050 EXTEND 220PO datasheet.pdf
CAP MICA 22PF 5% 4KV SMD datasheet.pdf
DSUB 15 F PCB R/A MACH G TIN datasheet.pdf