Panasonic Electronic Components ERZ-E10A511CS
ERZ-E10A511CS picture photo
Mfg. Part Number
ERZ-E10A511CS
Manufacturer
Product Category
TVS - Varistors, MOVs
Brief Description
VARISTOR 459V 4.5KA DISC 10MM
Datasheet Download
ERZ-E10A511CS.pdf
Availability of ERZ-E10A511CS
QUANTITY
ERZ-E10A511CS Order Process
Ship out your order
Specifications of ERZ-E10A511CS
Internal Part NumberEIS-ERZ-E10A511CS
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductHot New Technologies
Standard Package3,000
Category Circuit Protection
FamilyTVS - Varistors, MOVs
SeriesZNR®
PackagingBulk
Varistor Voltage (Min)459V
Varistor Voltage (Typ)510V
Varistor Voltage (Max)561V
Current - Surge4.5kA
Number of Circuits1
Maximum AC Volts320VAC
Maximum DC Volts410VDC
Energy117J
Package / CaseDisc 11.5mm
Mounting TypeThrough Hole
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERZ-E10A511CS
Related LinksERZ-E1, ERZ-E10A511CS Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERZ-E10A511CS Details Description
Related parts for ERZ-E10A511CS
THERMOSTAT 3100 SERIES HERMETIC datasheet.pdf
BOX PLASTIC GRAY 11.77"L X 9.9"W datasheet.pdf
CONN PLUG 24POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
FUSE HLDR BLADE 32V 30A IN LINE datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
CAP ALUM 3300UF 20% 550V SCREW datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X30MM L-TAB datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X35MM L-TAB T766 datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X25MM XCUT T412 datasheet.pdf
CAP FILM 0.022UF 10% 400VDC RDL datasheet.pdf