Panasonic Electronic Components ERZ-E10A911CS
ERZ-E10A911CS picture photo
Mfg. Part Number
ERZ-E10A911CS
Brief Description
VARISTOR 819V 4.5KA DISC 10MM
Datasheet Download
ERZ-E10A911CS.pdf
Availability of ERZ-E10A911CS
QUANTITY
ERZ-E10A911CS Order Process
Ship out your order
Specifications of ERZ-E10A911CS
Internal Part NumberEIS-ERZ-E10A911CS
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductHot New Technologies
Standard Package3,000
PackagingBulk
Varistor Voltage (Min)819V
Varistor Voltage (Typ)910V
Varistor Voltage (Max)1001V (1.001kV)
Current - Surge4.5kA
Number of Circuits1
Maximum AC Volts550VAC
Maximum DC Volts745VDC
Energy168J
Package / CaseDisc 12.50mm
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERZ-E10A911CS
Related LinksERZ-E1, ERZ-E10A911CS Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERZ-E10A911CS Details Description
Related parts for ERZ-E10A911CS
HAND-OFF-AUTO datasheet.pdf
CAP ALUM 3300UF 20% 50V SNAP datasheet.pdf
HEADER 48POS STR DUAL INSUL 2ROW datasheet.pdf
LED CBI 3MM BI-LVL YELLOW/GREEN datasheet.pdf
CABLE FIBER OPTIC 10M datasheet.pdf
RES SMD 4.64K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 150W datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3750K 4SMD datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X35MM L-TAB T766 datasheet.pdf
RES SMD 1.5K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 100PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf