Panasonic Electronic Components ERZ-E10B271CS
ERZ-E10B271CS picture photo
Mfg. Part Number
ERZ-E10B271CS
Brief Description
VARISTOR 247V 4.5KA DISC 10MM
Datasheet Download
ERZ-E10B271CS.pdf
Availability of ERZ-E10B271CS
QUANTITY
ERZ-E10B271CS Order Process
Ship out your order
Specifications of ERZ-E10B271CS
Internal Part NumberEIS-ERZ-E10B271CS
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductHot New Technologies
Standard Package4,000
SeriesZNR®
PackagingBulk
Varistor Voltage (Min)247V
Varistor Voltage (Typ)270V
Varistor Voltage (Max)303V
Current - Surge4.5kA
Number of Circuits1
Maximum AC Volts175VAC
Maximum DC Volts225VDC
Energy64J
Package / CaseDisc 11.5mm
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERZ-E10B271CS
Related LinksERZ-E1, ERZ-E10B271CS Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERZ-E10B271CS Details Description
Related parts for ERZ-E10B271CS
TRIAC SENS GATE 200V 8A TO220 datasheet.pdf
CONN RECEPT 25POS 1MM SMD TIN datasheet.pdf
RES SMD 11 OHM 5% 1/2W 1210 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 125V datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 36-72VIN 05VOUT datasheet.pdf
L37-3 SHEET 150X150X1MM datasheet.pdf
CONN RCPT 15POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR STD 5-SSOP datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
FIXED IND 270NH 1.4A 100 MOHM TH datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER +/-12V 20W datasheet.pdf
RES SMD 392K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf