Panasonic Electronic Components ERZ-E10B391CS
ERZ-E10B391CS picture photo
Mfg. Part Number
ERZ-E10B391CS
Brief Description
VARISTOR 351V 4.5KA DISC 10MM
Datasheet Download
ERZ-E10B391CS.pdf
Availability of ERZ-E10B391CS
QUANTITY
ERZ-E10B391CS Order Process
Ship out your order
Specifications of ERZ-E10B391CS
Internal Part NumberEIS-ERZ-E10B391CS
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductHot New Technologies
Standard Package4,000
PackagingBulk
Varistor Voltage (Min)351V
Varistor Voltage (Typ)390V
Varistor Voltage (Max)429V
Current - Surge4.5kA
Number of Circuits1
Maximum AC Volts250VAC
Maximum DC Volts320VDC
Energy91J
Package / CaseDisc 11.5mm
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERZ-E10B391CS
Related LinksERZ-E1, ERZ-E10B391CS Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERZ-E10B391CS Details Description
Related parts for ERZ-E10B391CS
IC MCU 8BIT 3.5KB OTP 28SOIC datasheet.pdf
IC REG MULT CONFIG INV ADJ TO220 datasheet.pdf
CAP CER 1800PF 50V X7R 1206 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 200V 1A SOT-223 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 150W datasheet.pdf
RECEPTACLE POTTED W/ B CODED 0.5 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 9 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 14TSSOP datasheet.pdf
IC REG LDO 4.1V 0.15A SNT6A datasheet.pdf
RES SMD 330 OHM 5% 1W 2512 datasheet.pdf