Panasonic Electronic Components ERZ-E10E102
ERZ-E10E102 picture photo
Mfg. Part Number
ERZ-E10E102
Brief Description
VARISTOR 900V 4.5KA DISC 10MM
Datasheet Download
ERZ-E10E102.pdf
Availability of ERZ-E10E102
QUANTITY
ERZ-E10E102 Order Process
Ship out your order
Specifications of ERZ-E10E102
Internal Part NumberEIS-ERZ-E10E102
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductHot New Technologies
Standard Package2,500
SeriesZNR®
PackagingTape & Reel (TR)
Varistor Voltage (Min)900V
Varistor Voltage (Typ)1000V (1kV)
Varistor Voltage (Max)1100V (1.1kV)
Current - Surge4.5kA
Number of Circuits1
Maximum AC Volts625VAC
Maximum DC Volts825VDC
Energy182J
Package / CaseDisc 12.50mm
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERZ-E10E102
Related LinksERZ-E, ERZ-E10E102 Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERZ-E10E102 Details Description
Related parts for ERZ-E10E102
JUMPER-H1507TR/A3049N/H1505TR10" datasheet.pdf
MOSFET N-CH 100V 10A D2PAK datasheet.pdf
BATTERY PACK NICAD 4.8V 2400MAH datasheet.pdf
CAP FILM 1100PF 5% 2KVDC RADIAL datasheet.pdf
CAP POLYMER 270UF 20% 2.5V SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 2200UF 20% 100V SNAP datasheet.pdf
CAP POLYMER 150UF 20% 6.3V SMD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 39POS JAM NUT PINS datasheet.pdf
RES 470K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 100W datasheet.pdf