Panasonic Electronic Components ERZ-E10E391
ERZ-E10E391 picture photo
Mfg. Part Number
ERZ-E10E391
Brief Description
VARISTOR 351V 4.5KA DISC 10MM
Datasheet Download
ERZ-E10E391.pdf
Availability of ERZ-E10E391
QUANTITY
ERZ-E10E391 Order Process
Ship out your order
Specifications of ERZ-E10E391
Internal Part NumberEIS-ERZ-E10E391
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductHot New Technologies
Standard Package5,000
SeriesZNR®
PackagingTape & Reel (TR)
Varistor Voltage (Min)351V
Varistor Voltage (Typ)390V
Varistor Voltage (Max)429V
Current - Surge4.5kA
Number of Circuits1
Maximum AC Volts250VAC
Maximum DC Volts320VDC
Energy91J
Package / CaseDisc 11.5mm
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERZ-E10E391
Related LinksERZ-E, ERZ-E10E391 Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERZ-E10E391 Details Description
Related parts for ERZ-E10E391
CONN HEADER .100 DUAL STR 36POS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPST 20A 277V datasheet.pdf
RES SMD 15K OHM 1W 2010 WIDE datasheet.pdf
TVS DIODE 198VWM P600 datasheet.pdf
IE-IMCV-MODECONVERTER, SFP/SFP datasheet.pdf
CAP POLYMER 330UF 20% 6.3V SMD datasheet.pdf
CONN HEADER .100" 10POS datasheet.pdf