Panasonic Electronic Components ERZ-E10E621
ERZ-E10E621 picture photo
Mfg. Part Number
ERZ-E10E621
Brief Description
VARISTOR 558V 4.5KA DISC 10MM
Datasheet Download
ERZ-E10E621.pdf
Availability of ERZ-E10E621
QUANTITY
ERZ-E10E621 Order Process
Ship out your order
Specifications of ERZ-E10E621
Internal Part NumberEIS-ERZ-E10E621
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductHot New Technologies
Standard Package2,500
SeriesZNR®
PackagingTape & Reel (TR)
Varistor Voltage (Min)558V
Varistor Voltage (Typ)620V
Varistor Voltage (Max)682V
Current - Surge4.5kA
Number of Circuits1
Maximum AC Volts385VAC
Maximum DC Volts505VDC
Energy126J
Package / CaseDisc 12.50mm
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERZ-E10E621
Related LinksERZ-E, ERZ-E10E621 Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERZ-E10E621 Details Description
Related parts for ERZ-E10E621
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
IC REG LDO -5V 0.5A 8SOIC datasheet.pdf
OSC VCTCXO 19.68MHZ SMD datasheet.pdf
IC OPAMP GP 2MHZ RRO SC70-5 datasheet.pdf
TAPE DOUBLE COAT POLY 4"X5YD datasheet.pdf
IC FPGA 70 I/O 84PLCC datasheet.pdf
RES 0.274 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 1.64K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN HEADER 9POS STR .100" TIN datasheet.pdf
IC MOTOR DRIVER PAR 36-PQFN datasheet.pdf
RES SMD 22.6K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
FIXED IND 5.1NH 600MA 250 MOHM datasheet.pdf