Panasonic Electronic Components ERZ-E11B431CS
ERZ-E11B431CS picture photo
Mfg. Part Number
ERZ-E11B431CS
Brief Description
VARISTOR 387V 6KA DISC 13MM
Datasheet Download
ERZ-E11B431CS.pdf
Availability of ERZ-E11B431CS
QUANTITY
ERZ-E11B431CS Order Process
Ship out your order
Specifications of ERZ-E11B431CS
Internal Part NumberEIS-ERZ-E11B431CS
Hot New Technologies
Standard Package2,000
SeriesZNR®
PackagingBulk
Varistor Voltage (Min)387V
Varistor Voltage (Typ)430V
Varistor Voltage (Max)473V
Current - Surge6kA
Number of Circuits1
Maximum AC Volts275VAC
Maximum DC Volts350VDC
Energy155J
Package / CaseDisc 13mm
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERZ-E11B431CS
Related LinksERZ-E1, ERZ-E11B431CS Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERZ-E11B431CS Details Description
Related parts for ERZ-E11B431CS
FUSE GLASS 150MA 250VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 5V 1500W datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 128KB FLASH 100QFP datasheet.pdf
CONN SOCKET 14POS IDC DL POL datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 7A 240VAC 32VDC datasheet.pdf
BOX S STEEL NATURAL 16"L X 20"W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 200W datasheet.pdf
RES 453 OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M4 NYLON 93MM datasheet.pdf