Panasonic Electronic Components ERZ-E11B471CS
ERZ-E11B471CS picture photo
Mfg. Part Number
ERZ-E11B471CS
Manufacturer
Product Category
TVS - Varistors, MOVs
Brief Description
VARISTOR 423V 6KA DISC 13MM
Datasheet Download
ERZ-E11B471CS.pdf
Availability of ERZ-E11B471CS
QUANTITY
ERZ-E11B471CS Order Process
Ship out your order
Specifications of ERZ-E11B471CS
Internal Part NumberEIS-ERZ-E11B471CS
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductERZ-E Series ZNR Transient/Surge Absorbers
Hot New Technologies
Standard Package2,000
Category Circuit Protection
FamilyTVS - Varistors, MOVs
SeriesZNR®
PackagingBulk
Varistor Voltage (Min)423V
Varistor Voltage (Typ)470V
Varistor Voltage (Max)517V
Current - Surge6kA
Number of Circuits1
Maximum AC Volts300VAC
Maximum DC Volts385VDC
Energy175J
Package / CaseDisc 13mm
Mounting TypeThrough Hole
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERZ-E11B471CS
Related LinksERZ-E1, ERZ-E11B471CS Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERZ-E11B471CS Details Description
Related parts for ERZ-E11B471CS
FIXED IND 270UH 1.3A 419 MOHM datasheet.pdf
TVS DIODE 17.1VWM 27.7VC SMA datasheet.pdf
FIXED IND 2.2NH 200MA 1.8 OHM datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 24V 100W datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 7KB FLASH 20-SOIC datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 5POS PIN datasheet.pdf
RES SMD 62 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 2.94K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 3.2KOHM 0.01% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN HEADER 1MM 16POS datasheet.pdf
CAP FILM 0.33UF 5% 630VDC RAD datasheet.pdf