Panasonic Electronic Components ERZ-E11E561
ERZ-E11E561 picture photo
Mfg. Part Number
ERZ-E11E561
Brief Description
VARISTOR 504V 6KA DISC 13MM
Datasheet Download
ERZ-E11E561.pdf
Availability of ERZ-E11E561
QUANTITY
ERZ-E11E561 Order Process
Ship out your order
Specifications of ERZ-E11E561
Internal Part NumberEIS-ERZ-E11E561
Hot New Technologies
Standard Package5,000
SeriesZNR®
PackagingTape & Reel (TR)
Varistor Voltage (Min)504V
Varistor Voltage (Typ)560V
Varistor Voltage (Max)616V
Current - Surge6kA
Number of Circuits1
Maximum AC Volts350VAC
Maximum DC Volts450VDC
Energy190J
Package / CaseDisc 13mm
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERZ-E11E561
Related LinksERZ-E, ERZ-E11E561 Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERZ-E11E561 Details Description
Related parts for ERZ-E11E561
IC LCD DRIVER 40/160SEG 64TQFP datasheet.pdf
RES CHAS MNT 5 OHM 1% 25W datasheet.pdf
CONN RING TONGUE 22-26AWG #10 datasheet.pdf
THERMISTOR NTC 68 OHM 5% 0603 datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 0.5A SYNC 10TDFN datasheet.pdf
DIODE ZENER 15V 300MW SOT23 datasheet.pdf
500 TB SOC BEND PIN RA datasheet.pdf
Crystal 36.0000MHz 10ppm 8pF 100 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
HD 38999 151C 151#23 SKT RECP datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 29POS PIN datasheet.pdf