Panasonic Electronic Components ERZ-E14A821
ERZ-E14A821 picture photo
Mfg. Part Number
ERZ-E14A821
Brief Description
VARISTOR 738V 7.5KA DISC 17.5MM
Datasheet Download
ERZ-E14A821.pdf
Availability of ERZ-E14A821
QUANTITY
ERZ-E14A821 Order Process
Ship out your order
Specifications of ERZ-E14A821
Internal Part NumberEIS-ERZ-E14A821
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductERZ-E14 Series ZNR® Transient/Surge Absorbers
ERZ-E Series ZNR Transient/Surge Absorbers
Hot New Technologies
Standard Package50
SeriesZNR®
PackagingBulk
Varistor Voltage (Min)738V
Varistor Voltage (Typ)820V
Varistor Voltage (Max)902V
Current - Surge7.5kA
Number of Circuits1
Maximum AC Volts510VAC
Maximum DC Volts670VDC
Energy460J
Package / CaseDisc 17.5mm
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERZ-E14A821
Related LinksERZ-E, ERZ-E14A821 Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERZ-E14A821 Details Description
Related parts for ERZ-E14A821
IC OPAMP GP 10MHZ 14DIP datasheet.pdf
IC OPAMP JFET 1MHZ 14SO datasheet.pdf
CARD EDGE 56POS DL .100X.200 BLK datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 45V ITO220 datasheet.pdf
TAB 1.2 X 0.6 LL datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPST-NO datasheet.pdf
MOTOR SERVO AC ABS 3KW 230V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 50W datasheet.pdf
COMPUTER W/ I.MX233 ARM926J datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X12MM XCUT datasheet.pdf
DIODE ZENER 4.3V 410MW SOD123 datasheet.pdf
CONN FML 2POS TO MALE 2POS datasheet.pdf