Panasonic Electronic Components ERZ-SF2MK680
ERZ-SF2MK680 picture photo
Mfg. Part Number
ERZ-SF2MK680
Manufacturer
Product Category
TVS - Varistors, MOVs
Brief Description
VARISTOR 61V 125A 2-SMD J-LEAD
Datasheet Download
ERZ-SF2MK680.pdf
Availability of ERZ-SF2MK680
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
ERZ-SF2MK680 Order Process
Ship out your order
Specifications of ERZ-SF2MK680
Internal Part NumberEIS-ERZ-SF2MK680
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLERZ-(C,S)F Series 05/Nov/2010
Standard Package2,000
Category Circuit Protection
FamilyTVS - Varistors, MOVs
SeriesZNR®
PackagingTape & Reel (TR)
Varistor Voltage (Min)61V
Varistor Voltage (Typ)68V
Varistor Voltage (Max)75V
Current - Surge125A
Number of Circuits1
Maximum AC Volts40VAC
Maximum DC Volts56VDC
Energy2.5J
Package / Case2-SMD, J-Lead
Mounting TypeSurface Mount, MLCV
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERZ-SF2MK680
Related LinksERZ-SF, ERZ-SF2MK680 Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERZ-SF2MK680 Details Description
Related parts for ERZ-SF2MK680
RES 14.3 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC OPAMP DIFFERENTIAL 1MHZ 8SOIC datasheet.pdf
CAP CER 56PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf