Panasonic Electronic Components ERZ-V05D470
ERZ-V05D470 picture photo
Mfg. Part Number
ERZ-V05D470
Brief Description
VARISTOR 42V 250A DISC 5MM
Datasheet Download
ERZ-V05D470.pdf
Availability of ERZ-V05D470
QUANTITY
ERZ-V05D470 Order Process
Ship out your order
Specifications of ERZ-V05D470
Internal Part NumberEIS-ERZ-V05D470
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingBulk
Varistor Voltage (Min)42V
Varistor Voltage (Typ)47V
Varistor Voltage (Max)52V
Current - Surge250A
Number of Circuits1
Maximum AC Volts30VAC
Maximum DC Volts38VDC
Energy1.5J
Package / CaseDisc 5mm
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERZ-V05D470
Related LinksERZ-V, ERZ-V05D470 Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERZ-V05D470 Details Description
Related parts for ERZ-V05D470
IC PROC ADPCM 16/24/32K 28-PLCC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD EXTEND 36POS .156 datasheet.pdf
CAP ALUM 820UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
IC REG BUCK 2.5V/3.3V/5V TO220 datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .100" datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 512KB FLASH 49WLCSP datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 7 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
SWITCH TACT SPST-NO 0.05A 12V datasheet.pdf
5 VDC BRUSHLESS FAN datasheet.pdf