Panasonic Electronic Components ERZ-V07D201
ERZ-V07D201 picture photo
Mfg. Part Number
ERZ-V07D201
Manufacturer
Product Category
TVS - Varistors, MOVs
Brief Description
VARISTOR 185V 1.75KA DISC 7MM
Datasheet Download
ERZ-V07D201.pdf
Availability of ERZ-V07D201
QUANTITY
ERZ-V07D201 Order Process
Ship out your order
Specifications of ERZ-V07D201
Internal Part NumberEIS-ERZ-V07D201
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesZNR® Surge Absorbers
LED Lighting Components
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
Category Circuit Protection
FamilyTVS - Varistors, MOVs
SeriesZNR®
PackagingBulk
Varistor Voltage (Min)185V
Varistor Voltage (Typ)200V
Varistor Voltage (Max)225V
Current - Surge1.75kA
Number of Circuits1
Maximum AC Volts130VAC
Maximum DC Volts170VDC
Energy17.5J
Package / CaseDisc 7mm
Mounting TypeThrough Hole
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERZ-V07D201
Related LinksERZ-V, ERZ-V07D201 Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERZ-V07D201 Details Description
Related parts for ERZ-V07D201
RES .10 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 68.1K OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
MINITEK datasheet.pdf
KIT STARTER CPLD JAPANESE datasheet.pdf
CONN HEADER 3POS .100" SNGL SMD datasheet.pdf
FULLY POTTED LIMIT SWES datasheet.pdf
FIXED IND 3.9UH 900MA 155 MOHM datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X12MM XCUT T412 datasheet.pdf
SYSTEM datasheet.pdf
PLATE ADJUSTING datasheet.pdf
FAN AXIAL 120X25MM 24VDC datasheet.pdf