Panasonic Electronic Components ERZ-V10D270
ERZ-V10D270 picture photo
Mfg. Part Number
ERZ-V10D270
Manufacturer
Product Category
TVS - Varistors, MOVs
Brief Description
VARISTOR 24V 1KA DISC 10MM
Datasheet Download
ERZ-V10D270.pdf
Availability of ERZ-V10D270
QUANTITY
ERZ-V10D270 Order Process
Ship out your order
Specifications of ERZ-V10D270
Internal Part NumberEIS-ERZ-V10D270
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesZNR® Surge Absorbers
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package50
Category Circuit Protection
FamilyTVS - Varistors, MOVs
SeriesZNR®
PackagingBulk
Varistor Voltage (Min)24V
Varistor Voltage (Typ)27V
Varistor Voltage (Max)30V
Current - Surge1kA
Number of Circuits1
Maximum AC Volts17VAC
Maximum DC Volts22VDC
Energy3.9J
Package / CaseDisc 10mm
Mounting TypeThrough Hole
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERZ-V10D270
Related LinksERZ-V, ERZ-V10D270 Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERZ-V10D270 Details Description
Related parts for ERZ-V10D270
VARISTOR 80V 30A 0805 datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 24V 25W datasheet.pdf
RES SMD 51 OHM 5% 1/2W 1210 datasheet.pdf
OPTION CARD MULTI DMS-30/40 datasheet.pdf
INDCTR PRESS TO TEST CLR datasheet.pdf
IC TXRX RS485/422 DIFF 14SOIC datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
RES 3.01K OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 2200UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf