Panasonic Electronic Components ERZ-V10D270
ERZ-V10D270 picture photo
Mfg. Part Number
ERZ-V10D270
Manufacturer
Product Category
TVS - Varistors, MOVs
Brief Description
VARISTOR 24V 1KA DISC 10MM
Datasheet Download
ERZ-V10D270.pdf
Availability of ERZ-V10D270
QUANTITY
ERZ-V10D270 Order Process
Ship out your order
Specifications of ERZ-V10D270
Internal Part NumberEIS-ERZ-V10D270
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesZNR® Surge Absorbers
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package50
Category Circuit Protection
FamilyTVS - Varistors, MOVs
SeriesZNR®
PackagingBulk
Varistor Voltage (Min)24V
Varistor Voltage (Typ)27V
Varistor Voltage (Max)30V
Current - Surge1kA
Number of Circuits1
Maximum AC Volts17VAC
Maximum DC Volts22VDC
Energy3.9J
Package / CaseDisc 10mm
Mounting TypeThrough Hole
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERZ-V10D270
Related LinksERZ-V, ERZ-V10D270 Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERZ-V10D270 Details Description
Related parts for ERZ-V10D270
FLEX CABLE - AFK17A/AE17/AFK17A datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONTINUITY TESTER datasheet.pdf
CAP CER 150PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 10POS 5.08MM datasheet.pdf
RES 634K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC OPAMP GP 5MHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
CAP CER 6800PF 100V X7R 0603 datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 25V X6S 0201 datasheet.pdf
IC FPGA 720 I/O 1759FCBGA datasheet.pdf
CAP FILM 7.5NF 10% 630VDC RAD datasheet.pdf