Panasonic Electronic Components ERZ-V14D151
ERZ-V14D151 picture photo
Mfg. Part Number
ERZ-V14D151
Brief Description
VARISTOR 135V 6KA DISC 14MM
Datasheet Download
ERZ-V14D151.pdf
Availability of ERZ-V14D151
QUANTITY
ERZ-V14D151 Order Process
Ship out your order
Specifications of ERZ-V14D151
Internal Part NumberEIS-ERZ-V14D151
PackagingBulk
Varistor Voltage (Min)135V
Varistor Voltage (Typ)150V
Varistor Voltage (Max)165V
Current - Surge6kA
Number of Circuits1
Maximum AC Volts95VAC
Maximum DC Volts125VDC
Energy53J
Package / CaseDisc 14mm
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERZ-V14D151
Related LinksERZ-V, ERZ-V14D151 Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERZ-V14D151 Details Description
Related parts for ERZ-V14D151
CONN RECEPT 50POS .8MM DUAL SMD datasheet.pdf
IC MUX DUAL 2:1 DIFF ECL 24QFN datasheet.pdf
RES SMD 680K OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 125V datasheet.pdf
RES SMD 43 OHM 5% 3/4W 2010 datasheet.pdf
PLUNGR SQRE 14MM X 14MM X 7MM HT datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS 18AWG MTA-156 datasheet.pdf
CONN HEADER 2POS R/A .100 GOLD datasheet.pdf
FUSE GLASS 250MA 250VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
RES SMD 232K OHM 1% 1/5W 0603 datasheet.pdf
CAP ALUM 10000UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf