Panasonic Electronic Components ERZ-V14D751
ERZ-V14D751 picture photo
Mfg. Part Number
ERZ-V14D751
Manufacturer
Product Category
TVS - Varistors, MOVs
Brief Description
VARISTOR 675V 5KA DISC 14MM
Datasheet Download
ERZ-V14D751.pdf
Availability of ERZ-V14D751
QUANTITY
ERZ-V14D751 Order Process
Ship out your order
Specifications of ERZ-V14D751
Internal Part NumberEIS-ERZ-V14D751
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesZNR® Surge Absorbers
Standard Package50
Category Circuit Protection
FamilyTVS - Varistors, MOVs
SeriesZNR®
PackagingBulk
Varistor Voltage (Min)675V
Varistor Voltage (Typ)750V
Varistor Voltage (Max)825V
Current - Surge5kA
Number of Circuits1
Maximum AC Volts460VAC
Maximum DC Volts615VDC
Energy210J
Package / CaseDisc 14mm
Mounting TypeThrough Hole
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERZ-V14D751
Related LinksERZ-V, ERZ-V14D751 Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERZ-V14D751 Details Description
Related parts for ERZ-V14D751
CONN EDGECARD 72POS DIP .125 SLD datasheet.pdf
FIXED IND 39UH 800MA 320 MOHM datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 6POS STR 5MM datasheet.pdf
CAP CER 0.68UF 25V Y5V 0805 datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX .5MM 21POS .51M datasheet.pdf
RES 7.68 OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
OSC XO 40.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CAP FILM 3.3UF 10% 63VDC 2DIP datasheet.pdf
RES SMD 18K OHM 0.1% 0.15W 0705 datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
PREMO-FLEX 1.00 JMPR LGT 203 TYP datasheet.pdf
CAP FILM 1.3NF 3.5% 1600VDC RAD datasheet.pdf