Panasonic Electronic Components ERZ-VF2M471
ERZ-VF2M471 picture photo
Mfg. Part Number
ERZ-VF2M471
Brief Description
VARISTOR 423V 300A 2-SMD J-LEAD
Datasheet Download
ERZ-VF2M471.pdf
Availability of ERZ-VF2M471
QUANTITY
ERZ-VF2M471 Order Process
Ship out your order
Specifications of ERZ-VF2M471
Internal Part NumberEIS-ERZ-VF2M471
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesZNR® Surge Absorbers
LED Lighting Components
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,000
SeriesZNR®
PackagingTape & Reel (TR)
Varistor Voltage (Min)423V
Varistor Voltage (Typ)470V
Varistor Voltage (Max)517V
Current - Surge300A
Number of Circuits1
Maximum AC Volts300VAC
Maximum DC Volts385VDC
Energy10J
Package / Case2-SMD, J-Lead
Mounting TypeSurface Mount, MLCV
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERZ-VF2M471
Related LinksERZ-V, ERZ-VF2M471 Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERZ-VF2M471 Details Description
Related parts for ERZ-VF2M471
CONN EDGECARD 16POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC FPGA 600 I/O 1156FCBGA datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 100TQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W datasheet.pdf
RES SMD 31.6K OHM 2W 2512 WIDE datasheet.pdf
DIODE ZENER 75V 3W DO214AC datasheet.pdf
CONN HSG RCPT STRGHT 18POS PIN datasheet.pdf
CAP FILM 0.27UF 10% 250VDC RAD datasheet.pdf
IC MCU ARM 512KB FLASH 80LQFP datasheet.pdf
IC OSC VCXO 155.52MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 400V 30A TO204AA datasheet.pdf