Panasonic Electronic Components ERZ-VS34C271
ERZ-VS34C271 picture photo
Mfg. Part Number
ERZ-VS34C271
Brief Description
VARISTOR 247V 40KA SQUARE 36MM
Datasheet Download
ERZ-VS34C271.pdf
Availability of ERZ-VS34C271
QUANTITY
ERZ-VS34C271 Order Process
Ship out your order
Specifications of ERZ-VS34C271
Internal Part NumberEIS-ERZ-VS34C271
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10
SeriesZNR®
PackagingBulk
Varistor Voltage (Min)247V
Varistor Voltage (Typ)270V
Varistor Voltage (Max)303V
Current - Surge40kA
Number of Circuits1
Maximum AC Volts175VAC
Maximum DC Volts225VDC
Energy-
Package / CaseSquare 36mm, Formed Tabs
Mounting TypeScrew Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERZ-VS34C271
Related LinksERZ-VS, ERZ-VS34C271 Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERZ-VS34C271 Details Description
Related parts for ERZ-VS34C271
CAP ALUM 220UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 10K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CAP CER 8.9PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
TVS DIODE 33VWM 53.3VC SOD123W datasheet.pdf
DIODE ZENER 75V 225MW SOT23-3 datasheet.pdf
RES 562 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 10V X5R 0402 datasheet.pdf
FFC 1 TYPE D 29 CKTS LGT 127 datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 30V 20W datasheet.pdf
IC HALL EFFECT SENSOR SOT23-3 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 16POS PIN datasheet.pdf