Easy Braid Co. ES60CH032
ES60CH032 picture photo
Mfg. Part Number
ES60CH032
Brief Description
CHISEL 30 3.20MM
Datasheet Download
ES60CH032.pdf
Availability of ES60CH032
QUANTITY
ES60CH032 Order Process
Ship out your order
Specifications of ES60CH032
Internal Part NumberEIS-ES60CH032
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesTip Care Progam
RoHS InformationRoHS Cert of Compliance
SeriesES
Tip - TypeSoldering
Tip - Size0.13" W x 0.20" L (3.20mm x 5.00mm)
Tip - ShapeChisel
Temperature Range617°F ~ 676°F (325°C ~ 358°C)
For Use With/Related ProductsEB2000S
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ES60CH032
Related LinksES60, ES60CH032 Datasheet, Easy Braid Co. Distributor
ES60CH032 Details Description
Related parts for ES60CH032
IC OPAMP GP 1.6MHZ RRO 8SO datasheet.pdf
RES SMD 4.32 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
CAP CER 1800PF 100V X7R 1812 datasheet.pdf
MOD PWR ENTRY INLET FILTERED 2A datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 4POS R/A 3.81MM datasheet.pdf
CONN CIC FFC RCPT 15POS 2.54MM datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG datasheet.pdf
IC HEX INVERTER 14SOIC datasheet.pdf
CONN RCPT 26POS WALL MNT SKT datasheet.pdf