Sullins Connector Solutions ESA15DRMI
ESA15DRMI picture photo
Mfg. Part Number
ESA15DRMI
Brief Description
CONN EDGECARD 30POS .125 SQ WW
Datasheet Download
ESA15DRMI.pdf
Availability of ESA15DRMI
QUANTITY
ESA15DRMI Order Process
Ship out your order
Specifications of ESA15DRMI
Internal Part NumberEIS-ESA15DRMI
GenderFemale
Number of Positions/Bay/Row15
Number of Positions30
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.125" (3.18mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole
TerminationWire Wrap
ColorBlue
Flange FeatureTop Mount Opening, Threaded Insert, 4-40
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ESA15DRMI
Related LinksESA1, ESA15DRMI Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
ESA15DRMI Details Description
Related parts for ESA15DRMI
TRANS PREBIAS PNP 200MW UMT3 datasheet.pdf
CAP CER 51PF 630V NP0 1210 datasheet.pdf
CAP FILM 2.7UF 3% 250VDC RADIAL datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 12V 30W datasheet.pdf
RES SMD 0.024 OHM 1% 1/2W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 1.9PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf
RES 15 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 11POS SKT datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M2 NYLON 43MM datasheet.pdf
SAFETY LIGHT CURTAIN datasheet.pdf
CAP FILM 0.022 UF 20% 300 VAC RA datasheet.pdf